Dokončili sme náš Program pre lepšiu Krupinu

Sformovali sme širokú koalíciu aj preto, aby sme spojili ľudí rôznych vekových skupín s rozličnými povolaniami a vnímaním nášho mesta. Vďaka pluralite názorov a rozdielnemu usporiadaniu priorít sme dokázali spísať drvivú väčšinu problémov, ktoré trápia obyvateľov Krupiny. Teraz vám prinášame naše riešenia týchto problémov – Program pre lepšiu Krupinu.

V našom programe sme sa sústredili na všetky dôležité oblasti fungovania mesta – bezpečnosť, doprava, inovácie a smart technológie, sociálna starostlivosť a pomoc seniorom, podpora mladých, rekonštrukcia športovísk a presadzovanie zdravšieho životného štýlu, ale napríklad aj zachovanie ľudového poľovníctva pre obyvateľov Krupiny.

Sústredíme sa na skutočné problémy, ktoré sme zozbierali aj vďaka vašim podnetom. Rozprávali sme sa s vami v uliciach nášho mesta, písali sme si s vami na Facebooku aj na našom webe. Patrí vám jedno veľké ďakujem za vašu podporu a ochotu podeliť sa s nami o to, čo vás v Krupine trápi.

Náš program je otvorený dokument. To znamená, že ak v ňom niečo chýba, neznamená to, že to v ňom časom nepribudne. Aj naďalej budeme chodiť medzi vás, Krupinčanov, a diskutovať s vami o našich riešeniach. A ak sa ukáže, že sme na niektorý problém nášho mesta nereagovali dostatočne, zaradíme ho do programu. 

Preto vás prosíme, píšte nám vaše názory, diskutujte s nami, kritizujte, dopĺňajte, navrhujte zmeny. Budete mať možnosť tak urobiť aj na našom najbližšom stretnutí v utorok o 15:00 na Majerskom rade (na parkovisku pri umývárke) a vo štvrtok o 15:00 pri Malom rínku na Námestí SNP. Náš program si môžete stiahnuť aj ako .pdf tu.

Tešíme sa na vás.

Na výlet okolím Krupiny prišli deti aj dospelí

V nedeľu 30. septembra sme sa v hojnom počte zišli na športovo-poznávacej akcii Spoznaj svoje okolie. Výlet organizoval náš kandidát na primátora Maroš Skopal a členovia koalície Spoločne pre lepšiu Krupinu.

Spoločne sme absolvovali prehliadku krásnych miest v Jabloňovej, uctili sme si pamiatku obetí Slovenského národného povstania vo Švábe a absolvovali veľa debát o tom, ako je Krupina krásne mesto vo skvelom prostredí, ale s jej potenciálom sa bohužiaľ plytvá.

Ďakujeme všetkým účastníkom výletu Spoznaj svoje okolie za ich podnety a názory, čo je nutné v našom meste zlepšiť. Naďalej budeme pracovať na riešeniach a predstavovať návrhy, aby sme Spoločne urobili Krupinu lepšou.

Kandidátne listiny zverejnené

Mesto zverejnilo zoznamy kandidátov na post primátora a poslancov mestského zastupiteľstva. 

Kandidátov na primátora je celkovo 5, na mestských poslancov kandiduje 34 ľudí. Z nich sú až 15ti členovia našej koalície Spoločne pre lepšiu Krupinu.

Maroš Skopal, náš kandidát na primátora, kandiduje pod číslom 4. Naši poslanci kandidujú pod nasledovnými číslami:

1. Erika Bartošová,

2. Jaroslav Bellák,

5. Jozef Daniel,

6. Viktor Fertšek,

10. Marian Korčok,

13. Jozef Krilek,

17. Jozef Lutter,

18. Albert Macko,

21. Stanislava Pavlendová,

23. Valter Repka,

24. Peter Sedmák,

25. Martin Selecký,

28. Michal Strelec,

30. Jana Škriniarová,

34. Pavel Vician

Do mestského zastupiteľstva sa volí 12 poslancov. Je jasné, že je si z čoho vyberať. Naša koalícia je plná slušných a čestných ľudí, ktorí vidia priestor pre pokrok a vedia, ako spraviť Krupinu lepšou. Povedie ich Maroš Skopal, náš kandidát na primátora.

Odbehli sme FunRun v Krupine

V nedeľu 9. septembra sme ako tím Spoločne pre lepšiu Krupinu odbehli tradičný krupinský FunRun. 

Na 12km úseku sa z nášho tímu najlepšie umiestnil Valter Repka s časom 1:17:36. Kratší, 4km úsek sme odbehli viacerí, najvyššie z nás sa umiestnil kandidát na primátora Maroš Skopal s časom 24:11.

 

Krabica na vaše podnety je pripravená

Váš názor nás zaujíma. Preto sme na Svätotrojičné námestie pred obchod Eva umiestnili krabicu, do ktorej môžete vhadzovať vaše podnety a názory na to, čo v meste nefunguje a čo treba zlepšiť.

 

Aj naďalej nám vaše komentáre môžete písať aj sem na web. Podnety, ktoré budú vyhodnotené ako najurgentnejšie a najdôležitejšie, sa stanú súčasťou našich programových priorít.

Zapojte sa do našich aktivít v Krupine

Záleží vám na osude nášho krásneho mesta a vidíte priestor pre zlepšenie? Ak áno, máme veľa spoločného. Aj my sa snažíme spraviť Krupinu bezpečnejšou, krajšou, modernejšou, jednoducho lepšou. A pri tom sa nám hodí každá pomocná ruka.

Ak máte záujem nám pomôcť, zúčastniť sa na našich aktivitách alebo pre nás máte návrh, čo by sme mohli v Krupine zlepšiť, napíšte nám na info@spolocneprelepsiukrupinu.sk.

Spoločne určite nájdeme spôsob, ako spolupracovať a všetci prispejeme k tomu, aby sme z Krupiny spravili lepšie mesto.

Športovo-zábavný deň na kúpalisku

Navštívte nás v sobotu 18. augusta 2018 sa na Kúpalisku Teplička v Krupine konal Športovo-zábavný deň organizovaný Marošom Skopalom a koalíciou Spoločne za lepšiu Krupinu.

V duchu známeho hesla „V zdravom tele zdravý duch“ a nášho, menej známeho hesla „V zdravom meste zdravý občan“ sme absolvovali turnaj vo volejbale, deti si užili kopec športových aktivít a zasúťažili sme si aj o nové smartfóny.

Keď prišiel hlad a bolo potrebné dočerpať energiu, na účastníkov čakalo občerstvenie vo forme guláša, piva a nealko nápojov. Mladší účastníci si vychutnali popcorn, dostali balón a na rukách si odnášali trbiletavé tetovania rôznych vzorov.

Spolu s Marošom Skopalom sa na vás tešíme na ďalších podujatiach, na ktorých vám radi predstavíme, ako máme v pláne zabojovať Spoločne pre lepšiu Krupinu.

Maroš Skopal bude kandidovať

V pondelok, 6. augusta 2018 sa uskutočnila tlačová beseda, počas ktorej oznámil Maroš Skopal kandidatúru na post primátora Krupiny. Kandidovať bude s podporou pravicovej koalície zloženej zo subjektov SaS, OĽaNO, KDH a NOVA.
Za Marošom Skopalom stojí tím ľudí v koalícii s názvom Spoločne pre lepšiu Krupinu.
Koalícia si za priority určila transparentné a otvorené fungovanie mesta, financovanie s možnosťou aktívne sa zapojiť do distribúcie rozpočtu Krupiny (tzv. participatívny rozpočet), renováciu športovísk a kultúrnych objektov.
„V tomto krásnom meste som sa narodil, žijem a pracujem tu celý život. Ako primátor chcem spájať ľudí v prospech nás všetkých. Prinášať aj s vašou podporou riešenia, ktoré mestu pomôžu,“ povedal Maroš Skopal.
Na tlačovej besede vystúpili kandidát na primátora Krupiny Maroš Skopal, Ľubomír Galko (SaS), Eduard Heger (OĽaNO), Pavol Zajac (KDH) a Vladislav Kanta (NOVA).

 

Napíšte nám

Sem nám môžete napísať, čo vám v Krupine prekáža. Rozbité cesty, schátralé ihriská, upadajúca kultúra – tu majú priestor vaše sťažnosti na problémy, ktoré vnímate v Krupine a chcete, aby ich mesto riešilo. Môžete sa tak priamo podieľať na tvorbe nášho programu a priorít, ktoré si ako budúci primátor a poslanci stanovíme. Ak v nás vložíte dôveru a zveríte nám do rúk riešenie problémov Krupiny, budeme sa vážne zaoberať vašimi podnetmi a tie, ktoré získajú najviac hlasov, sa stanú súčasťou nášho programu. Kandidujeme spoločne pre lepšiu Krupinu pre vás, jej obyvateľov, a preto je pre nás vaša spätná väzba mimoriadne dôležitá.